Obraz 681.jpg
    Artur K. Dormann ( to oczywiście pseudonim) urodzony w 1986 r. autor, zadebiutował powieścią „ Co zdarzyło się w Lake Falls” opublikowaną w 2012 r. Jego drugą pozycją były „Ziarna czasu” wydane w 2015r.  Kolejno opublikowane historie to: Ucieczka z Lake Falls ( 2017) i Droga do Lake Falls
( 2018). Obecnie mieszka w Irlandii.  
….jest młody. Rocznik 86 bez kompleksów. Samotnik z natury, autsajder
z wyboru. Ma za sobą studia na wydziale architektury i niewiele w życiu rzeczy, których-z różnym skutkiem- nie próbował robić.
  Fanatyczny wielbiciel książek, zapalony fotograf amator, łazik, miłośnik gór oraz dobrego wina - nigdy razem!- całkowicie uzależniony od muzyki. Każdej.
  Rozdarty pomiędzy podróżami, sportem a pracą, zawsze znajdzie czas na przyjemności. O sobie mówi  - laik w każdej dziedzinie – lecz z nim nigdy nie wiadomo czy to skromność, czy kokieteria.
      W literaturze i życiu najbardziej interesują go wybory, których dokonujemy oraz ich konsekwencje, dlatego często zastanawia się nad istotą ludzkiego przeznaczenia. Jego cechą charakterystyczną jest poczucie humoru – czarne, pesymistyczne, zdecydowanie lekko wypaczone, chociaż, gdzieś na samym dnie duszy, czai się w nim pełną gębą romantyk.  
   Ogólnie typ nieco staromodny i absolutnie postmodernistyczny – typowy przedstawiciel straconego pokolenia Y.